דברו איתנו!
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות

 

מה זה קרטון ואיזה סוגי קרטון יש?

 
קרטון הוא בעצם מוצר המורכב מעיסת עץ במינונים שונים של תאית, על סוגיו וציפוייו השונים.
 

עולם הקרטון מחולק לכמה קטגוריות והן:

 
  • קרטון דופלקס: זהו בעצם נייר המיועד להדפסה והצמדה ללוח קרטון מסוגים שונים ובציפויים שונים.
  • קרטון גלי: קרטון בעל מספר שכבות חלקן מישוריות וחלקן גליות.
  • קרטון דחוס: המקבילה הקרטונית ללוח עץ.
 

אתם גם מעצבים את אריזות?

 
בהחלט. יש לנו סטודיו לעיצוב. בשנת 2005 זכינו מקום ראשון בתחרות כוכב ישראל בקטגוריית עיצוב. בחלק מן העבודות ניתן לצפות באתר.
 

יש לי רעיון גולמי, אבל אני לא מכיר את התחום ולא יודע מה לעשות איתו. אתם יכולים לפתח איתי מוצר כבר משלב הרעיון?

 
בהחלט! זו ההתמחות שלנו, אנחנו יודעים לקחת גם את הלקוח הכי לא מנוסה והכי לא מגובש ולנתח יחד איתו את הצרכים, המטרות, השאיפות והמשמעויות ולבנות יחד עמו את הפתרון הטוב ביותר.
 

אתם מפתחים מוצרים חדשים?

 
בהחלט. אנחנו מתמחים בפיתוח מוצרים חדשים, ומחלקות העיצוב והתכנון שלנו עתירות ניסיון. מחלקות אלו עובדות באופן ישיר עם מחלקות R&D (פיתוח) של חברות שונות בקטגוריות שונות: הייטק, מזון, אלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה ועוד.
 

יש כמות מינימום להזמנה?

 
אין כמות מינימום להזמנה. אנחנו מתמחים בכמויות קטנות ובינוניות (מיחידה אחת ועד 20,000 יחידות).
 

כמות קטנה – יותר זולה או יותר יקרה?

 
בעיקרון אנחנו לא מוכרים מוצרי מדף, אלא פתרונות מותאמים אישית (Tailor made). חלק מהותי בהתאמה ללקוח היא סוגיית התקציב והצורך מול הכמות. כמות ההזמנה המינימלית תלויה בפרמטר החשוב, שהוא עלות ה-setup (הפחת). ככל שההזמנה קטנה יותר, כך הפחת מתחלק על פחות יחידות והעלות גבוהה יותר. לכן המחיר לכמויות קטנות יקר יותר או במילים אחרות: על 50 יח' משלמים אותו סכום כמו על 100 יח'.
 

אתם מחזיקים במלאי? ניתן לרכוש מוצרים מן המדף?

 
ברוב המקרים אנחנו לא מחזיקים אריזות מדף, אבל אנחנו מחזיקים במגוון רחב של שטנצים (תבניות / מבלט של פרויקטים שביצענו בעבר). במקרים בהם לא נדרשת ספציפיקציה גבוהה וניתן להסתפק בהתאמה חלקית ולא מלאה, תמיד נוכל למצוא תבנית קיימת מן המדף, שתענה בצורה מיטבית על הצורך ותיתן את הפתרון הטוב ביותר.
 

זו חברה מנוסה?

 
אנחנו עומדים מאחורי כל המוצרים שלנו ומספקים אחריות על כל הפתרונות המוצעים על-ידינו. אנחנו יודעים לתת מענה לאורך כל מסלול החיים של המוצר: משלב הפיתוח, דרך הייצור, האריזה השינוע וההקמה ועד לרגע החשוב ביותר - "מבחן השימוש" משמע רגע המפגש של הצרכן עם המוצר. במסגרת תפיסת השירות שלנו והמחויבות ללקוח, אנחנו מקפידים להעניק ייעוץ מקצועי חינם – גם לגבי שלבים בפרויקט, שלא מתבצעים אצלנו.
 

אני תמיד מתבלבלת. יש דרך אחת מוסכמת לתיאור מידותיה של אריזה?

 
נהוג לתאר את מידות האריזה באופן הבא: גובה X רוחב X אורך (האורך ייכתב בצד שמאל והגובה בצד ימין). הגובה הוא המרחק בין הפתחים או המרחק בין הפתח לתחתית. האורך הוא הממד הארוך מבן 2 הממדים הנותרים. והרוחב הוא מה שנשאר. כיוון ששפה משותפת מאוד חשובה בנושאים טכניים כגון זה, יצרנו כלי עזר להסבר ולהמחשה.
 

אתם משתמשים בחומרים אחרים מלבד קרטון גלי?

 
בהחלט. אנחנו מייצרים מוצרים מפוליפרופילן, מקרטון, מנייר, ממתכת וכו'. מטבע הדברים קרטון נפוץ יותר וזול יותר, ולכן הוא מתאים ומשמש בפרויקטים רבים יותר ובקטגוריות מוצרים שונות ומגוונות. אבל במקרים בהם קרטון לסוגיו השונים אינו מתאים לעבודה, אנחנו משתמשים במגוון רחב של חומרים אחרים – ומכאן שיש לנו ניסיון עשיר בעבודה עם חומרים אחרים שאינם קרטון.
 

מהו זמן ההפקה המינימלי?

 
הפתרון השלם מורכב מכמה פרמטרים מהותיים, אחד מהם הוא זמן ההפקה או זמן האספקה. התשובה היא שאנחנו יודעים להרים פרויקטים מורכבים בזמן קצר ביותר, ויש לנו קבלות! מאחורינו פרויקטים מורכבים רבים בהם ממד הזמן היה קריטי.

חשוב שתדעו שעוד לא נולד הלקוח שלא רצה "הכי מהר שאפשר". חשוב עוד יותר שתדעו שלפעמים "החיפזון מן השטן" ושקיימים פרמטרים חשובים נוספים לזמן האספקה. לעיתים הפתרון הטוב ביותר הוא לא בהכרח הפתרון המהיר ביותר.
 

אתם עוסקים גם בעיצוב גרפיקה?

 
לא, מאחר שאנחנו דוגלים בשיטת ההתמחות. בשעת הצורך אנחנו שמחים להפנות את לקוחותינו אל גרפיקאים מקצועיים, עמם אנו נמצאים בקשרי עבודה טובים.
 

במה אתם לא טובים? באילו שאלות לא לפנות אליכם?

 
אנחנו דוגלים בשיטת ההתמחות, וככאלה נמצאים בקשרי עבודה עם מספר מומחים בתחומים המשלימים אותנו. אין לנו שום בעיה להפנות את לקוחותינו אל אותם מומחים ללא עמלה וללא תיווך. חלק מהמקצועיות הנדרשת היא לדעת מה הגוף המקצועי המתאים ביותר עבורך, ולנו יש את הידע הזה.

אנחנו יודעים ומבינים שמקצועיות לא מתבטאת בדיבור, אלא בעיקר במעשים. היו סמוכים ובטוחים שאנחנו לא רואים איום במסירת לקוח לגורם מקצועי מתאים, כי אם רואים בכך מהלך יוצר אמון. כך גם אתם תרוויחו וגם אנחנו נרוויח.
 

מה תנאי התשלום הנהוגים אצלכם?

 
אנחנו עובדים עם כרטיסי אשראי ובאפשרותנו לחייב כרטיס אשראי ב-2 דרכים:
  • תשלומים – על-פי מה שייסגר בעת הצעת המחיר.
  • אשראי – חיוב כרטיס האשראי בתנאי שוטף, זאת אומרת, שהחיוב ירד מהחשבון בשוטף 30/60/90.

ללקוחות קבועים נקבע הסדר אשראי שונה, המבוסס על היכרות דרכי התשלום ונקבע לאחר למידת הלקוח במספר תשלומים עוקבים.
 

אני זקוק ל-50 יחידות קופסה במידות 30/25/10. תוכלו לתת מענה?

 
ראשית נשאל: מה המבנה המבוקש? למה הקופסא מיועדת? האם לשינוע? האם להצגה על מדף בחנות? במידה שמדובר באריזת שינוע, כזאת שסוגרים מלמטה ומלמעלה בנייר דבק, ניתן לפנות לרוב יצרני אריזות RSC כמו חברת ארגל או אסגל וכו'.

אריזות אלו מיוצרות בפסי ייצור ונחשבות אריזות ההגנה הבסיסיות ביותר. ניתן לפנות למספר עסקים בארץ שמוכרים אריזות מוכנות מכל מיני סוגים על-בסיס מלאי קיים, כגון חברת אריז, חברת דיסי פאק, אריזות יפו תל אביב וכו'. מומלץ להיכנס לאתרים שלהם, להסתכל על הקטלוג ולרכוש אריזות מן המוכן.

הייחוד שלנו הוא בהתאמה ללקוח, ואנו לא מחזיקים מלאים ואריזות מוכנות. דרך העבודה איתנו כוללת תכנון מדויק לפי צורכי הלקוח.
 

אני צריכה 500 יחידות של קרטון שאפשר לכרוך עליו חוט לעפיפון. יש לי דוגמה לפיה אפשר לעבוד. תוכלו לעזור?

 
בעיקרון לקרטון אין חוזק נקודתי אלא חוזק שטחי, ולכן עלינו לראות את הדוגמה, לבחון אותה ולבדוק את המאמצים שהעפיפון צריך לעבור. כך נוכל להתאים את חומר הגלם לצורך שלך.
 

אני מציירת מנדלות ומבקשת להפוך אותן לקלפים ולוח שנה. האם אתם הכתובת להדפסה?

 
מאוד חשוב להבין מה חומר הגלם, שממנו את רוצה לעשות את הקלפים ולוח השנה. אם מדובר בנייר (כרומו, כרומו עם שכבת נייר כסף בתוכו, נייר עם ספירלה וכו'), כדאי לדבר עם בתי דפוס המתמחים בנושא, כדי שתהליכי ההפקה והייצור יהיו יותר תכליתיים. כך תקבלי את כל האופציות העומדות לרשותך וסביר שתחסכי עלויות תיווך מיותרות.

במידה שמדובר על קלפים מקרטון דחוס, מומלץ לדבר איתנו. בקלפים מהסוג הזה יש תהליך עיבוד לחומר הגלם שמסבך מעט את הייצור, ולכן כדאי להגיע למומחים בעיבוד שהם אנחנו.
 

רצינו לדעת האם כל הניירות וקרטונים הם ממוחזרים וידידותיים לסביבה? ואם לא כולם – אלו מהם?

 
בדרך-כלל כל חומרי הגלם מנייר ומקרטון הם ממוחזרים, למעט כשיש דרישה ספציפית מהלקוח לחומר גלם שהוא לא ממוחזר. נייר וקרטון מיוצרים מתאית, וחומרי גלם מסוימים המיועדים לשימושים מיוחדים דורשים אחוז תאית גבוה (70%), כדי להיות עמידים בלחות / ברטיבות ועוד. חומרים אלו נדרשים באופן ספציפי, והשימוש בהם אינו עולה על 10% מהשימוש הנפוץ.
 

אני סטודנטית לאומנות ואני צריכה להגיש עבודה הקשורה לקרטון. תוכלו לומר לי מהו החומר המצפה את קרטוני החלב ובאיזה דבק משתמשים לתחתית?

 
קרטון בו ארוז החלב הוא בריסטול אמריקאי עם ציפוי אימפרגנציה. היום היצרן הגדול בארץ שעובד עם חומר הגלם הזה הוא דוקארט בצפון.
 

אני סטודנטית לעיצוב מוצר ואני צריכה להכין את פרויקט הגמר. האם אתם יכולים לעזור לי בחוות דעת מקצועית ובחיתוך הדגמים?

 
אנחנו נוהגים לעזור לסטודנטים הן בייעוץ והן בעבודה עם חומרי הגלם, אך כדי לחתוך דגמים באופן דיגיטלי ממוחשב נדרש שרטוט נכון. היום כל יצרן מבלטים מחזיק ברשותו מכונת פלוטר לחיתוך דגמים, כשחיתוך שכזה יעלה 350,000 ₪ ומעלה לדגם – בעיקר כי חיתוך שלך ידרוש ליטוש. אנו מציעים לך לקחת חומרי גלם ולחתוך את הדגמים באופן ידני, שכן זה יעזור לך מאוד ויחסוך לך כסף רב.
 

האם אתם מייצרים במות מנייר דחוס (pulpa)? גם מידע בנושא יעזור לי מאוד!

 
אנחנו לא מייצרים מוצרים מפופלא (עיסת נייר). למיטב הבנתנו יש ספק באזור נתניה שעוסק בנושא, אך איננו מכירים את שמו.
 
יש לכם שאלה? זקוקים לתשובה מקצועית ואמינה?
צרו קשר עם המומחים של dil דוקרט אייפופ לחוביץ: 03-5503446.